BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bendrauti LENGVA arba “Kaip apmauti savo smegenis”.

  Daugelis iš mūsų drovisi bendrauti su žmonėmis - ypač su priešingos lyties asmenimis. Daug kam tai tikrai opi problema. Svariausia priežastis, be abejo, nepasitikėjimas savimi, manymas, jog kitas žmogus tave atstums. Kartais kitą žmogų laikai “aukštesniu už save”, manai, kad jis tiesiog išvis su tavimi nebendraus.
  Ką gi, apibendrinimus daryti lengva. Kur kas sunkiau - atsakyti į klausimą “kaip tai pakeisti ?” ir daryti atitinkamas išvadas. Tačiau šį kartą aš pasistengsiu visgi padėti nugalėti tą nelemtą drovumą. Tikrai nepažadu, kad taip paprastai išnyks nepasitikėjimas savimi. Šis straipsnis veikiau minimali pagalba norintiems “įsivažiuoti”, nusiteikti, trumpam “apmauti savo smegenis”. Šių patarimų esmė - kitaip pažvelgti į kitą žmogų. Taigi :

  •   Kitas, KIEKVIENAS žmogus yra kur kas artimesnis Tau, nei manai. Užtenka prisiminti biologiją, evoliucijos teoriją. Apskritai VISKAS juk atsirado iš, viso labo, vienos ir tos pačios ląstelės. …o ką jau kalbėti apie žmones. Tai ne tik viena karalystė. Tai viena rūšis ! Vienintelis, šiek tiek komplikuotas, uždavinys - pamiršti laiką ir visą dėmesį nukreipti į kilmę.
  •   Dažnai vaikinams, turintiems seseris, ir merginoms, turinčioms brolius, - kur kas lengviau bendrauti su priešinga lytimi. Argi ne savaime suprantama ? Tiems, šiuo atveju - “laimingiesiems” jau seniai įaugę į kraują, kad vaikinai ir merginos - lygiai tokie pat. Primityviai šnekant : abi lytys valgo, geria, miega, mąsto, fantazuoja, gina save, nori šilumos, sapnuoja, planuoja, skuba, kalba. Labiausiai tuo patikėti mums trukdantis dalykas - frazė, kuri yra TOTALUS ABSURDAS : “Vyrai iš Marso, moterys iš Veneros”. Ir kas taip pasakė ?! Kogero žmogus, kuris yra kažkuo “kitoks” nei visi kiti. Argi moterims nereikia kūniškų malonumų ? Argi vyrai neverkia ? Argi Jie negali būti jautrūs ? Argi moterys būtinai pedantės, o vyrai netvarkingi ? Argi tik vyrai domisi sportu, ir tik moterims vaikai yra svarbu ?..  Taigi, drįstu sakyti, kad ši frazė - abiejų lyčių diskriminacija. Pagalvokite apie tai.
  •   Pats elementariausias metodas, tačiau bijau, kad juo pavyks pasinaudoti tik turintiems gerą fantaziją žmonėms. Tai paprasčiausias įsijautimas į kito žmogaus “kailį”. Prieš pradėdami “daryti veiksmus” ar kalbėti pabandykite tiesiog “apsukti” veiksmą ir po to daryti išvadas, kaip elgtis būtų tinkama, o kaip negalima. Pavyzdžiui, norite užkalbinti merginą. Paklauskite savęs : “Ar būtų malonu, kad mane patį užkalbintų betkuri nepažįstama priešingos lyties atstovė ?”. Manau, atsakymas būtų teigiamas :]. O dabar pagalvokite : “ar man labiau patiktų, kad ji užkalbintų, kai esu vienas ar prie draugų ?”…       Esmę pagavote ? :] Puiku.
  • Tiesiog visada turėkite galvoje, kad aplinkiniai NĖRA priešiški jums. Juo labiau - kol jūs nepažįstami. Kaip Jie gali laikyti jus savo priešais, jei net nepažįsta jūsų ?

  Štai ir viskas. Trumpa “paskaitėlė” apie bendravimą baigta.
P.s. Šis straipsnis parašytas ne psichologo profesionalo, o, viso labo, “mąstančios” 15-metės :] …tačiau tikiuosi, jog šios eilutės padės bent šiektiek susitvarkyti su drovumu bendraujant. Kaip sakoma, gera pradžia - pusė darbo ;] Sėkmės.

——————————————————————————————————————————
  Jei dar nedalyvavote apklausoje apie toleranciją - puiki proga tai padaryti. Mums reikalingas jūsų balsas !
                                                                                                             PILDYTI ANKETĄ

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. xgx:

    No comment ? :D Porkė ?.. xDDD

    Balsai be komentaro/argumento yra niekas. Visiskas ;]] Tad kviečiu visus norinčius ir nenorinčius pasireikšti "komentarų" laukelyje ;DDD

Rašyti komentarą