BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Depresija. Ar sergi ?

   Kuo toliau, tuo pastebiu daugiau nelaimingų, kažkuo nepatenkintų žmonių. Nežinau, bet man rodosi, kad jų vis daugėja… Duok Dieve, kad aš klystu. Dar daugiau žmonių švaistosi žodžiu “depresija”. Galbūt jūs - vienas iš tų depresiškų žmonių ? Tačiau ar tai tikrai toji Depresija ? Gal tai tiesiog siautėjantys hormonai ? …bloga nuotaika ? Tačiau, jei vis dėl to liekate prie Depresijos varianto, reikėtų įsitikinti ar tikrai viskas jau taip blogai…

     


   DEPRESIJA – labai aiškius simptomus turintis žmogaus emocinio balanso sutrikimas. Jos metu sulėtėja mąstymas, judesiai, sutrinka vidaus organų veikla. Depresija – vienas didžiausių psichikos sutrikimų. Anaiptol ne visa, ką nespecialistai šiuo žodžiu vadina, yra depresija ar bent jau jai gimininga.

   „Klasikinė“ depresija diagnozuojama žmogui, kuriam ne mažiau kaip dvi savaites kasdien (arba su tikrai retomis išimtimis kasdien) teisingi ne mažiau kaip penki iš devynių žemiau nurodytų teiginių:

 1.  Sunki, prislėgta nuotaika kasdien arba iš esmės kasdien.
 2.  Absoliučiai jokia veikla neteikia malonumo.
 3.  Spartus storėjimas ar liesėjimas nesilaikant jokios dietos.
 4.  Nemiga ar nenormaliai didelis poreikis miegoti.
 5.  Nenormaliai didelis fizinis aktyvumas, kurį keičia visiškas jėgų nebuvimas.
 6.  Psichinis nuovargis
 7.  Nepaprastai didelis, slegiantis kaltės jausmas, kurį nuolat keičia nepamatuotas savo ypatingos vertės suvokimas.
 8.  Nesugebėjimas susikaupus mąstyti bei priimti sprendimus.
 9.  Detalaus savižudybės plano rengimas arba realus bandymas nusižudyti.

   Net tinkant anksčiau minėtoms sąlygoms, depresijos vis viena negalima diagnozuoti jei teisingas bent vienas iš šių dviejų teiginių:

 1.  Sutrikimus galėjo sukelti kita (nebūtinai psichinė) liga. Paprasčiausia sloga gali trukdyti miegoti ir apriboti sugebėjimą susikaupti.
 2.  Sutrikimus galėjo sukelti artimo žmogaus praradimas ar kitas labai esminis, sukrečiantis praradimas. Šiuo atveju daugelis anksčiau išvardintų požymių yra natūrali reakcija, nors ir tada psichologai mėgina siūlyti patarimus, kaip greičiau atsigauti.


 GYDYMAS :

   Depresijos gydymo būdas parenkamas atsižvelgiant į ligos sunkumą, jos požymius ir kai kuriuos kitus faktorius. Vaistai nuo depresijos (antidepresantai) yra efektyvus gydymo būdas. Jie padeda sergančiajam normalizuodami cheminių medžiagų pusiausvyrą smegenyse. Kiekvienam pacientui gydytojas parenka geriausiai tinkantį vaistą. Tai dažnai priklauso nuo požymių pobūdžio, todėl labai svarbu, kad konsultacijos metu pacientas suteiktų kuo daugiau informacijos apie savo ligos požymius. Depresija gali būti gydoma ir naudojant psichoterapiją (ypač efektyvus psichoterapijos ir antidepresantų derinys), šviesos terapiją, gydymą nemiga, fiziniais pratimais bei kitais metodais.

                                             …daugiau informacijos - http://lt.wikipedia.org/wiki/Depresija


Rodyk draugams

Rašyti komentarą