BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mirtis. Ko iš tiesų mes bijome ?

 
 
   
   …tai yra tai, apie ką vieni pagalvoję pajunta palengvėjimą, o kiti puola į paniką. Iš tiesų šis paslaptingas, tačiau neišvengiamas reiškinys sukelia prieštaringus vertinimus. Bet kad ir kaip ten bebūtų - kiekvienas iš mūsų į mirtį žiūrime kaip į paslaptį. Kitaip tariant : kol nemirsi - nesužinosi, o kai mirsi - tau tai neberūpės.

   Vėlgi : kas yra mirtis ? Ar tai Dievo užgaida ? …įprastas fizikinis reiškinys ? …stebuklas ? …mistika ? Kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Tačiau štai kelios įdomios, verčiančios susimąstyti citatos apie Mirtį.

   [Mirties žodžiai herojui] “Man nepatinka jūsų kunigai. Tai jie išmokė žmones bijoti mano prisiartinimo, prigąsdinę juos amžinybe ir pragaro ugnimi. Tai jie nuplėšė man nuo pečių sparnus, subjaurojo švelnų veidą ir, pavertę šlykščia giltine, privertė tartum vagį sėlint nuo vieno namo prie kito su dalgiu rankoje ir šokti Danse Macabre ant freskų vienuolynų sienose drauge su jų šventaisiais ir nusidėjėliais. Aš neturiu nieko bendro nei su jų dangumi, nei su jų pragaru. Aš - gamtos dėsnis.” A.Munte

   “Mirtis gerokai universalesnė už gyvenimą, kiekvienas miršta, bet ne kiekvienas gyvena.” A. Sachs

   “Ar verta tiek stengtis dėl ateities, jei net nežinai ar ji išvis bus?.. Ar verta aukoti dabartį, tarkim savo paauglystę, savo išsilakstymą, jei net nežinai ar bus ta ateitis, dėl kurios taip stengiesi ?” (Citata iš diskusijos.lt)

   “Jeigu kyla tokia mintis, kad gali greit numirti ir viskas baigsis, reiškia kažką darai ne taip kaip to nori. Tai yra, jeigu mirtum ir tau leistų pažvelgt į tai kaip gyvenai, sėdėtum ir dūsautum : “Va ten galėjau kitaip pasielgt, o ten irgi” ir t.t… O jeigu gyveni kiekviena (daugiau ar mažiau) akimirka (ta plačiąja prasme; tai yra - jauti ją), iš esmės nėra skirtumo kada mirsi, nes mirsi gyvendamas.”
(Citata iš diskusijos.lt)

   “Bijau to laiko kai liksiu pasaulyje vienas. Ta prasme : mirs tėvai, seneliai ir panašiai… Vaikai turės savo gyvenimą ir džaiugsis, o pats galvosiu, kad niekam esu nebereikalingas šiame Pasaulyje ir teks laukti mirties…”
(Citata iš diskusijos.lt)Rodyk draugams

Komentarai (4)

  1. man labai patiko pirmoji zalia mintis :) na nezinau nereikia galvoti apie mirti kol ji negazdina savo asmenimis.. taciau gal viskas ne taip ir sudetinga.. o as sventai tikiu , kad kiekvienas mirsta taip kaip nori.. mano mirtis stebuklinga.. ji manes laukia ne as jos.. ten man bus gera gyventi.. bet kol dar neisejau noriu susipazinti su visais ir su viskuo kas yra gera sioje erdveje o ateiti palieku amzinybei.. ;)

  2. Dievo užgaida, manyčiau. Ir pirmoji citata labai patiko.

  3. Luhandri:

    Mnal labiausiai patiko A. Sachs'o citata.
    Mano nuomone mirtis yra… poilsis po sunkaus gyvenimo, tad jos nebijau ^.^.

  4. GIrmu:

    ate

Rašyti komentarą