BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sapnai…

  

  …tai, kogero, vienas mistiškiausių žmogaus pasamonės išsireiškimo būdų… Vieniems iš mūsų sapnai visiškai nereikšmingi, kiti tai galėtų apibūdinti kaip gyvenimo paįvairinimą, smagius nuotykius, kurie įvyko ne iš tikrųjų, treti tiesiog ypatingai tiki tuo, ką susapnuoja… Tačiau kas tai iš tiesų ? Galų gale - kodėl gi mes sapnuojame ?..
   
  Sapnas – vaizdinių, minčių ir jausmų visuma, patiriama miegant. Tai vienas iš žmogaus psichikos procesų, kurių susidarymo mechanizmas dar nėra galutinai išaiškintas. Pasaulio mokslininkai, rimtai dirbantys šioje srityje savo darbų bei tyrimų rezultatus pateikia įvairių hipotezių pavidalu.

  Šiuo metu egzistuoja dvi teorijos kodėl mes sapnuojame: FIZIOLOGINĖ ir PSICHOLOGINĖ.

  FIZIOLOGINĖS teorijos šalininkai teigia, kad mes sapnuojame tam, kad pastoviai būtų dirginamos smegenų ląstelės. Tai turi vykti nuolat, kad užtikrinti normalią smegenų veiklą. Kai užmiegame, smegenų jau neveikia išoriniai dirgikliai ir tada galvos smegenys dirba – analizuoja, rūšiuoja, įsimena visą dienos surinktą informaciją, tuo pačiu koordinuoja viso besiilsinčio organizmo gyvybinę veiklą. Bet kam joms kurti vaizdus kol jos dirba?
   Manoma, kad sapnus sukelia tie patys išoriniai veiksniai. Pavyzdžiui, jei kas jums bemiegant užlietų vėsaus vandens, jūs galite susapnuoti, kad stovite po šaltu kriokliu. Jei girdite sireną, galimas atvejis, susapnuosite kad važiuoja policijos mašina ir t.t. Taigi, mintyse viskas supinama ir smegenys tarsi saugo miegą nuo išorinių dirgiklių.

  PSICHOLOGINĖS teorijos šalininkai visą dėmesį teikia emocijoms ir mano, kad sapnai yra tiesiogiai susiję su šių dienų įvykiais ir išgyvenimais. Dažnai jie atspindi tai, kas buvo mūsų mintyse prieš dieną ar kelias dienas. Daugelį sapnų sukelia tai, kas vyksta mūsų pasąmonėje. Kiekvienas žmogus turi atmintį, mąstymą, kurie turi būti kažkaip nuslopinami, kai negalime jais užsiimti, todėl miego metu ir sapnuojame. Taip pat, teigiama, kad žmonės sapnuodami nuslopina savo norus. Pvz., kieno nors nužudymas sapne reiškia, kad norite išsivaduoti nuo kažkieno įtakos arba visiškai nenorite turėti reikalų.

  Sapnų turinys yra sąlygojamas šių veiksnių:
 
 * individo pasąmonėje sukauptos informacijos;
 * individo organizme vykstančių fiziologinių procesų;
 * sapnuojančiojo fizinės bei socialinės aplinkos;
 * sapnuojančiojo psichinės bei fiziologinės būsenos.

  Tai tiek apie mįslingąjį reiškinį - sapnus, kurie aplanko visus be išimties : tiek žmones, tiek gyvūnus… (daugiau skaitykite http://lt.wikipedia.org/wiki/Sapnas ir http://www.arzinai.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1966:kodel-zmogus-sapnuoja&catid=60:zmogus&Itemid=385)

————————————————————————————————–

Beje, jūs visdar galite užpildyti ANKETĄ ir padėti mums išsiaiškinti, bei gauti duomenų apie depresiją. Ne už ilgo įdėsiu atsakymų duomenis ;).

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. Aš irgi užpildžiau anketą :3

  2. Na tiesiog yra matoma, kad visi nori kuo greičiau subresti. Seniau losdavom smėlio dėžėse o dabar šiuolaikiniai vaikai cigaretes už balkonu traukia.

  3. xgx:

    Atsiprašau, o čia prie ko ? :]

Rašyti komentarą