BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šis bei tas, ką vertėtų pamatyti ir…

Dar visai neseniai “užkibau” ant filosofijos ir psichologijos… Pradėjau žiūrėti sunkesnius filmus, skaityti sudėtingesnes, verčiančias susimąstyti knygas… Be gailesčio žaidimą kompiuteriu iškeičiau į “nardymą forumuose”. O ten ieškau siūlomų psichologinių (arba filosofinių) knygų, filmų…
   Iš prigimties esu “svajoklė”, tai gal dėl to man patinka pamąstyti apie tai, kas šiame Pasaulyje egzistuoja, kas gali būti, kas neįtikėtina… Tam tikri dalykai suteikia prasmės gyvenimui, padaro jį įdomesnį gražesnį. Juk negalima bijoti užduoti klausimus apie Pasaulį, gyvenimą ar laiką vien todėl,  kad žinome, jog negausime konkretaus atsakymo… Bet juk nekonkretus atsakymas kur kas geresnis - iš jo kyla dar klausimų, kurie mus priverčia domėtis gyvenimu ir viskuo, kas vyksta aplink mus. Galų gale - visa tai gali pakeisti mūsų požiūrį ! Mano požiūrį į gyvenimą pakoreguoja jau viena perskaityta rimtesnė knyga ar pamatytas sudėtingesnis filmas…
   Iš tiesų siūlau visiems į savo “repertuarą” įrašyti bent po keletą rimtesnių knygų, filmų, naudingesnių internetinių svetainių. Juk “rimtas” tai dar nereiškia “liūdnas, neįdomus, neįkandamas” ir pan. :D Man rimti kūriniai - tai kūriniai, kurie reikalauja susikaupimo, bei duoda daug apmąstymų.   Šis bei tas, ką vertėtų pamatyti ir… :]] Tiesiog keli (kurios dar pamenu :D) geri filmai, knygos, bei dar šis tas… Taigi :

   Filmai :
* Jausmų galia (Eternal Sunshine of the Spotless Mind);
* 23 (The number 23);
* Drugio efektas (The butterfly effect). Siūlau konkrečiai pirmąją dalį;
* Pasilik (Stay);
* Tramdomieji (The jacket);

   Knygos :
* Jostein Gaarder “Mergaitė su apelsinais”;
* Paulo Coelho “Alchemikas” (konkrečiai šis autorius);

   Internetinės svetainės :
* www.arzinai.lt
* lt.wikipedia.org/wiki/Pagrindinis_puslapis

Rodyk draugams

Komentarai (5)

  1. STAY - ir žiauriai geras filmas :) Ten tiek daug kabliukų, ir posukių, kad smegenys dirba labai intensyviai ir greitai :) Vienas geriausių mano matytų filmų..

  2. joy:

    Va, Eternal Sunshine of Spotless Mind ir Butterfly Effect - super, nepakartojami filmai, galima sakyt patys mano mėgstamiausi! Pritariu tau;)

  3. Prozerpina:

    siūlau neužkibti per daug ant populiariosios psichologijos ir ypač tokių autorių kaip Coelho. tai, ką jis rašo, yra pseudo, mcdonaldinis maistas, visi rimti literatūros kritikai tą pripažįsta (manau, psichologai irgi sutiktų). yra kur kas rimtesnių rašytojų (kad ir klasikų, pvz. nerealius psichologinius potretus savo romanuose piešia Dostojevkis). perskaičius Coleho knygą kurį laiką lieka stiprus efektas, atrodo, va, dabar būsiu kitoks, pasikeisiu, bet tas efektas labai laikinas, nieko gilesnio tos pasakėlės neduoda. nors šiaip tamstos įrašai išties ne pagal amžių brandūs. :)

  4. xgx:

    Iš tiesų įdomu išgirsti ir kitokią nuomonę ;] Ačiū, kad komentuojat :D

Rašyti komentarą